Blog w sieci – źródło wiadomości i wspomnień

Pisanie pamiętnika jest zajęciem, które uprawiają ludzie od wieków. To właśnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. To właśnie dzięki pamiętnikom dostępny jest też obraz dawnych epok. We współczesnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

Zamiast pamiętnika papierowego są blogi, inaczej pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest niemniej jednak obszerna różnica pomiędzy takim pamiętnikiem papierowym a blogiem. Pamiętnik papierowy był znacznie bardziej osobisty. Tudzież bloga, który jakkolwiek pracuje w internecie, może czytać każdy. Co zgodność z rzeczywistością internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, jednakowoż oraz tak wszyscy mogą mieć dostęp do zapisu refleksów czy przeżyć. Pamiętnikarstwo pielęgnowane jest także w social środki masowego przekazu.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, różnorodne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na jakich ludzie poznają się, wymieniają doznaniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest niezmiernie popularne wśród młodych ludzi.

Wypada niemniej jednak wiedzieć, iż tego rodzaju zwierzenia prowadzą również niektóre gwiazdy, jak i politycy. Rozumie się samo przez się jednakże, iż takie blogi osób publicznych różnią się od pamiętników osób absolutnie anonimowych. Politycy na swoich blogach najczęściej komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi przyjaciółmi z rządu.

Gwiazdy tudzież donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik może być absolutnie anonimowy, jednak co poniektórzy lokują na nim swoje zdjęcia, piszą czym się zajmują, skąd pochodzą. To rodzaj pewnego oczyszczenia, albowiem i tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie odczytują na odległość. Czasami niemniej jednak zdarza się, iż przez treści umieszczane na blogu dana osoba jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to przede wszystkim dzieci. Wobec tego również wszyscy rodzice powinni być czujni i zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci oraz jak to na niego wpływa.